Strona główna > Blog > A 110 – Przyśpieszacz do wyrobów Akrylowy i Poliuretanowych

A 110 – Przyśpieszacz do wyrobów Akrylowy i Poliuretanowych

Przyśpieszacz A 110

Przyśpieszacz A 110 marki Mavar jest chemicznym dodatkiem stosowanym w procesie lakierowania wyrobów poliuretanowych i akrylowych. Jego głównym zadaniem jest skracanie czasów schnięcia lakieru poprzez katalizowanie reakcji między utwardzaczem a lakierem.

Przyśpieszacz A 110 jest to produkt, który skraca czas potrzebny do uzyskania suchości dotykowej, twardości użytkowej i twardości całkowitej powłoki lakierniczej. Ta właściwość jest bardzo atrakcyjna, ponieważ pozwala na skrócenie całego procesu lakierowania. Umożliwia to min. szybsze przystąpienie do kolejnych etapów, takich jak obróbka podkładu, polerowanie lakieru nawierzchniowego i montaż lakierowanego elementu bez obawy o jego uszkodzenie.

Należy pamiętać, że dodatek A 110 powinien być dodawany do gotowej mieszaniny z utwardzaczem. Zaleca się dodawać go w ilości 1%, co oznacza, że na każde 100ml mieszaniny należy dodać 10ml tego produktu. Zbyt duża ilość przyśpieszacza może jednak prowadzić do powstania wad lakierniczych, takich jak utrata połysku czy powstawanie “odkurzu”. Zaleca się, aby nie przekraczać ilości 2%. Z drugiej strony, zbyt mała ilość przyśpieszacza nie wpłynie znacząco na czas schnięcia powłoki.

Wniosek jest taki, że użycie przyśpieszacza A 110 jest korzystne dla procesu lakierowania, jednak należy go stosować z umiarem, aby uniknąć wad powłoki.

Jednak korzystanie z tego przyśpieszacza wiąże się z pewną ceną, którą trzeba zapłacić za uzyskane korzyści. Mianowicie, czas życia mieszaniny ulega znacznemu skróceniu, możemy to zauważyć choćby poprzez szybsze zżelowanie mieszaniny w kubku. Jest to szczególnie istotne przy lakierowaniu dużych powierzchni, gdzie tego typu problem może okazać się szczególnie uciążliwy.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz skorzystać z formularza kontaktowego.

Sprawdź gdzie możesz kupić nasze produkty w naszej mapie sklepów !